Умови для публікування
Редакція журналу «Коштовне та декоративне каміння» приймає для публікації науковістатті, повідомлення, тематичні огляди, рецензії, нариси з питаньгемології і експертної оцінки дорогоцінного, напівдорогоцінного та декоративного каміння, мінералогії, петрології, геохімії, геології родовищ корисних копалин, економічної геології, видобування, обробки і використання коштовного і декоративного каміння, історії науки.
Приймаються матеріали, які раніше не публікувались в інших виданнях.
Матеріали публікуються після отримання позитивної рецензіївід рецензента. У разі необхідності стаття може бути направлена на розгляд двом і більше рецензентам.
Рецензент проводитьоцінку наданих матеріалів на предмет відповідності тематиці журналу, їх новизні іґрунтовності досліджень, послідовності викладення матеріалів, аргументованості висновків, оформлення рукопису.
Якщо у рецензента виниклизапитання чи зауваження, Редакція журналу пересилає їх автору (авторам) для доопрацювання матеріалу з дотриманням анонімності рецензента. Після доопрацювання матеріали статті повторно надаються рецензенту і вважатимуться підготовленимидо публікаціїпіслясхвалення рецензентом пояснень чи виправлень автора.
Автор (представник авторів) надсилає до Редакції журналу матеріали публікації з урахуванням таких вимог:
1. Матеріали публікації приймаютьсяукраїнськоюабо англійськоюмовами.
2. Матеріали подаються в електронному вигляді у форматі «doc» зі вставленими у потрібному місці таблицями, підписами рисунківчи формулами:
- шрифт – Times New Roman, розмір– 12;
- інтервал одинарний;
- вирівнювання по ширині і без переносів;
- усі поля – 2 см, абзаци – 1,25;
- сторінки без нумерації;
- обсяг статті – 2–8 сторінок формату А4;
- фізичні величини, окрім загальновживаних винятків, наводити в одиницях СІ;
- іноземні прізвища та географічні назви в україномовних текстах зазначати мовою статті і додатково англійською мовою у дужках після першого згадування у тексті.
3. Структура поданих матеріалів:
- індекс УДК;
- відомості про автора (авторів);
- назва публікації;
- анотація;
- ключові слова (не менше 3 та не більше 8);
- основний текст публікації;
- подяки;
- відомості про фінансування (якщо було);
- список використаних джерел;
- References;
- англійською мовою відомості про автора (авторів), назва статті, анотація, ключові слова.
4. Відомості про автора (авторів) мають містити: прізвище, ім’я, по батькові; науковий ступінь, вчене звання; місце роботи і посада або місце навчання; місцезнаходження установи, де працюють чи навчаються автори, номер ORCID ID, Recearcher ID, Scopus ID авторів (за наявності), e-mail.
5. Анотація має відображати зміст статтіі становити від 1500 до 2500 знаків з пробілами (приблизно 0,5 сторінки). Вона для більшості читачів є основним джерелом інформації про дослідження, а тому має бути структурованою (можлива рубрикація як у статті) і відбивати основні відомості про:
- завдання – цілі наукового дослідження,
- методологію і наукові підходи,
- висновки – які основні результати дослідницької наукової роботи,
- рамки дослідження, можливість використання результатів, напрямок подальших досліджень,
- практичне значення, соціальні наслідки (якщо є), оригінальність.
6. Основний текст публікації повинен мати структуровану будову з логічною послідовністю викладених матеріалів, з чіткими, переконливими і вагомими висновками та складатися з вступу,мети досліджень, матеріалів і методів, результатів, висновків, інформації про внесок авторів
(детальні вимоги до структури статті подано в Рекомендаціях ЄАНР (Європейської асоціації наукових редакторів) для авторів і перекладачів наукових статей
https://ease.org.uk/wp-content/uploads/2021/05/EASE_Guidelines-May2021-Ukrainian.pdf);
7. Посилання на літературні джерела в тексті потрібно робитиу круглих дужках, подаючи прізвище автора і через кому – рік видання (якщо два автора, то набирати обох; якщо три і більше, то вказувати першого та ін. і через кому – рік видання). Кілька посилань в дужках подаються в порядку за роками, а в разі збігу років – за алфавітом. Приклад: (Вижва, 1997), (Lavreniuk et al., 2012).
8. Список використаних джерел формується в абетковому порядку мовами оригіналу. В україномовній статті наводять два списки використаних джерел: спочатку наводяться кириличні джерела, далі – латиницею.
Бібліографічні посилання наводять за бібліографічним стилем цитування APA style references (7th Edition). Вимоги та приклади оформлення бібліографічних описів:
https://www.grafiati.com/uk/info/apa-7/examples/
https://apastyle.apa.org/style-grammar-guidelines/references/examples
9. Referencеs складають в алфавітному порядку (він дублює список використаних джерел). Використані джерела з кириличним або іншим (не латинським) шрифтом транслітерують латиницею (назви перекладають на англійську мову) . У квадратних дужках англійською мовою зазначається мова оригінального джерела посилання, наприклад: [in Ukrainian], [in German], [in Polish] тощо.
Наприклад: Rudko, G. I., & Bala, G. R. (2021). Critical mineral raw materials and their prospects in Ukraine. Mineral resources of Ukraine, 2, 3–13 [in Ukrainian].
У статті англійською мовою подають один список використаних джерел — References.
10. Таблиці створюються засобами текстового редактора, нумеруються арабськими цифрами у порядку першого згадування в тексті. Вониповинні мати назву та посилання на них у тексті статтій розміщені безпосередньо в тексті там, де мають бути за змістом (а не наприкінці документа). Назви таблиць мають відображати їх зміст, бути стислими й інформативними. На кожну таблицю потрібно покликатися в основному тексті статті й зазначати її порядковий номер, наприклад, (табл. 1). Назви таблиць і примітки до них обов’язково дублювати англійською мовою.
11. Рисунки,схеми, графіки, діаграми тощонумеруються арабськими цифрами і розміщуються безпосередньо в тексті там, де вони мають бути за змістом.
До рисунків (знизу окремим абзацом) потрібно дати пояснювальні підписи, які мають відображати зміст зображень, бути стислими й інформативними. На кожен рисунокпотрібно покликатися в основному тексті статті й зазначати їх порядковий номер, наприклад, (рис. 1), (рис. 3–5).
Незалежно від мови статті текстові написи на рисунках мають бути англійською мовою, пояснювальні підписи обов’язково дублювати англійською.
У запозичених ілюстраціях або таблицях потрібно обов’язково зазначати джерело запозичення.
Рисунки, у тому числі, схеми, графіки, діаграми додаються окремими файлами у форматі «jpg»з роздільною здатністю 300 dpi.
12. Формули повинні бути набрані у редакторі формул MathType, а не вставлені як картинка (посилання на формули в тексті мають вигляд (1), (2–4)).
13. Рукопис повинен бути датований.
14. Матеріали подаються до редакціїне пізніше як за 1,5 місяця до публікації журналу.
15. Редакція не несе відповідальності за точність викладених у матеріалах фактів, цитат, географічних назв, власних імен, бібліографічних довідок і можливі елементи прихованої реклами, а також використання службових і конфіденційних матеріалів окремих організацій, картографічних установ, усіх об’єктів інтелектуальної власності та залишає за собою право на літературне й граматичне редагування.
16. Неопубліковані матеріали, рисунки, графіки та фото до них автору не повертаються.
17. У разі невідповідності поданої роботи вищенаведеним вимогам редакція може повертати авторам матеріали на доопрацювання.
18. Для отримання дозволу на передрук матеріалів необхідно звернутися до редакції журналу.