Рекомендації для авторів
Наукова стаття є одним з видів публікацій, які містять викладення проміжних або кінцевих результатів наукових досліджень, висвітлюють конкретні питання щодо тем дисертаційних робіт, фіксують наукові пріоритети авторів стосовно їх досліджень, надають матеріали досліджень для робити іншим фахівцям.
Ключовим елементом наукової статті є наукова новизна – результат дослідження, який характеризується такими ознаками, як раціональність, обґрунтованість, достовірність, логічна несуперечливість, відповідність основоположним принципам науки.
Вимоги до структури і змісту статей: Національний стандарт України ДСТУ 7152:2020 «Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках»;
Рекомендації ЄАНР (Європейської асоціації наукових редакторів) для авторів і перекладачів наукових статей англійською мовою.
Вимоги та приклади оформлення структурних елементів статей: Рекомендації ЄАНР (Європейської асоціації наукових редакторів) для авторів і перекладачів наукових статей.
Вимоги та приклади оформлення анотацій: навчальний посібник Аллана Ґау "Написання ефективного реферату".
Вимоги та приклади оформлення бібліографічних описів: Publication Manual of the American Psychological Association (APA), 7th Edition ;
Прикладах оформлення посилань за APA (7th ed.) у списку використаних джерел.
Транслітерація українського алфавіту латиницею здійснюється з урахуванням
постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2010 № 55
Також можна використовувати
онлайновий транслітератор
Структурні елементи наукової статті
1. Вступ
У вступі здійснюється постановка наукової проблеми, визначається її актуальність, зв'язок з важливими науковими і практичними завданнями науки чи галузі промисловості. Наводяться основні завдання, які ставить перед собою автор статті, розкриваються сутність і стан наукової проблеми в загальному вигляді, її теоретична та/або практична значущість, визначається наукова гіпотеза, пояснюються причини, через які було розпочато дослідження, розкривається актуальність дослідження та його теоретична або практична важливість (перший абзац або 5–10 рядків).
2. Аналіз основних досліджень і публікацій
Тут здійснюється аналіз основних чи останніх (за часом) досліджень і публікацій, на які спирається автор, започатковується розв'язання поданої проблеми, наводяться сучасні погляди на проблему, труднощі її розробки, виокремлюються невирішені раніше питання в межах загальної проблеми (0,5–1,5 сторінки тексту з 1,5 інтервалом).
3. Формулювання мети статті (постановка завдання)
Тут передбачається викладення основної ідеї публікації, яка дещо відрізняється від існуючих уявлень про проблему, доповнює або поглиблює вже відомі підходи; акцентується увага на введенні до наукового обігу нових наукових фактів, висновків, рекомендацій, закономірностей або уточненні раніше відомих, проте недостатньо вивчених.
Мета статті випливає з постановки наукової проблеми та аналізу основних або останніх за часом досліджень і публікацій, у ній повинно чітко визначатись кінцевий науковий результат та вказуватись, на яких наукових передумовах ґрунтується, чим і як досягається (5–10 рядків).
4. Виклад основного матеріалу дослідження та його результати
Це основна частина статті, в якій висвітлюються основні положення і результати наукового дослідження, особисті ідеї, думки, отримані наукові факти, виявлені закономірності, зв'язки, тенденції, алгоритм експерименту, методика отримання та аналіз фактичного матеріалу, зіставлення (порівняння) отриманих результатів з результатами інших науковців, особистий внесок автора в досягнення і реалізацію основних висновків, перспективи подальшого розв'язання проблеми у цьому напрямку тощо (3–5 сторінок тексту з 1,5 інтервалом).
5. Висновки
У висновках послідовно, чітко і логічно викладаються найважливіші відповідно до поставленої мети результати дослідження, що містять наукову новизну та мають теоретичне або практичне значення, коротко описуються перспективи подальших досліджень з поданої теми (0,3 сторінки тексту з 1,5 інтервалом).